• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com

سوالات متداول مهاجرت کاری به اسلوونی

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

تحصیل در اسلوونی

کشور اسلوونی با مناظری فوق‌العاده در اروپای مرکزی و در قلب شبه جزیره بالکان واقع شده است. اقتصاد رو به رشد آن به همراه هزینه‌های زندگی مناسب در چند سال اخیر نیروی کار زیادی را به خود جذب کرده است. البته سیاست‌های کلی این کشور در جهت جذب نیروهای کار بومی و افراد داخل اتحادیه اروپا بوده و کارفرمایان تنها زمانی می‌تواند فردی خارج از این دو دسته را استخدام کنند که پس از گذشت چندین ماه از آگهی استخدام، همچنان فرد شایسته‌ای برای این موقعیت شغلی پیدا نشده باشد. تمامی افراد خارج از اتحادیه اروپا برای کار در اسلوونی باید ویزای کاری دریافت کنند، در ادامه شرایط دریافت انواع ویزای کاری اسلوونی را بررسی می‌کنیم:

ویزای واحد کار و اقامت موقت برای مهاجرت کاری به اسلوونی

در گذشته متقاضیان کار در کشور اسلوونی باید دو ویزای جداگانه تهیه می‌کردند، اما از سال 2015 به بعد تمامی افرادی که می‌خواهند در این کشور مشغول به کار شوند را دارند، می‌توانند ویزای واحد کار و اقامت اسلوونی را اخذ کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد برای مدت زمانی مشخص به طور موقت در این کشور مشغول به کار شوند. این ویزا هم برای افراد خود اشتغال و هم برای کار در بخش عمومی اعتبار دارد. همچنین افراد دارای کارت آبی اروپا و یا خوداشتغالان نیز برای دریافت مجوز کار در اسلوونی به این ویزا نیاز دارند.

مهاجرت کاری به اسلوونی و وضعیت اقتصادی این کشور

یکی از مزیت‌های کشور اسلوونی که آن را برای مهاجرت کاری مناسب می‌سازد، بازار ثابت و نرخ پایین بیکاری (6/4 در ربع اول 2020) آن است. در حال حاضر بیش از 900 هزار نفر در این کشور مشغول به کار هستند که بیش از 38 هزار نفر از آن‌ها را مهاجران کشورهای جهان سوم تشکیل می‌دهند.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به اسلوونی

  • مدارک هویتی و پاسپورت
  • عکس پرسنلی
  • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
  • گواهی اثبات تمکن مالی به صورت گردش حساب 6 ماهه و یا ارائه سند مالکیت
  • قرارداد کاری و نامه تایید شده اشتغال همراه با شرایط کاری
  • دعوت‌نامه کاری کارفرما
  • مدارک تحصیلی و سوابق شغلی

مهاجرت کاری به اسلوونی و متوسط درآمد افراد

متوسط درآمد افراد در کشور اسلوونی ماهانه 1970 یورو بوده؛ کمترین درآمد 500 یورو و بیشترین 8800 یورو در ماه است. تحصیلات و سابقه کاری دو فاکتور تاثیرگذار در افزایش درآمد افراد در این کشور هستند. جراحان، وکلا، مدیران اجرایی، دندان‌پزشکان، خلبانان، قاضیان، مدیران بانک‌ها، مدیران مالی، اساتید دانشگاه و مدیران بازاریابی بیشترین درآمد را در این کشور کسب می‌کنند.

مهاجرت کاری به اسلوونی و هزینه‌های زندگی

متوسط هزینه‌های ماهیانه زندگی برای هر نفر در اسلوونی معادل 1559 یورو و برای یک خانواده چهارنفره 3095 یورو است. در جدول زیر هزینه برخی از اقلام ضروری را مشاهده می‌کنید:

شرح هزینه

قیمت به دلار نیوزلند

اجاره آپارتمان دوخوابه مبله در ماه

838

12 عدد تخم‌مرغ

2/47

یک وعده غذا به همراه نوشیدنی

10

قبوض برق و آب و..

257

هر لیتر بنزین

1/27

حمل و نقل عمومی با اتوبوس در ماه

37

مهاجرت کاری به اسلوونی و بیمه خدمات درمانی

سیستم خدمات درمانی دولتی اسلوونی شامل تمامی شهروندان و ساکنین این کشور شده و هزینه‌های درمانی آن‌ها را به رایگان یا با هزینه کم پوشش می‌دهد. کارفرمایان موظفند تا کارمندان خود را بیمه کرده که این بیمه خانواده‌شان را نیز در بر می‌گیرد.

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 71 400 111