• تلفن: (30 خط) 021 71 400 111
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

مقدمه مهاجرت به انگلستان

کشور بریتانیا به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان، سالانه هزاران مهاجر را از سراسر جهان می‌پذیرد. این کشور به ویژه شهر لندن یکی از مهم‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی به شمار آمده و در میان دانشجویان بین‌المللی محبوبیت زیادی دارد. علاوه بر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری نیز با وجود پیچیدگی و رقابت شدید آن، از روش‌های متداول مهاجرت به انگلستان هستند. لازم به ذکر است که بریتانیا یکی از گران‌ترین مقصدهای مهاجرت به شمار آمده و هزینه‌های زندگی در آن نسبتا بالاست.

سوالات متداول

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

موسسه آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات برای کشورهای استرالیا و کانادا می باشد و دیگر مطالب وبسایت که با دقت بالا توسط تیم تولید محتوای ادب ویزا تولید شده است برای اطلاع رسانی شما عزیزان است.

مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان در شمال غربی اروپا به عنوان جزیره‌ای در دل بریتانیای کبیر میان آب‌های اقیانوس اطلس، دریای شمالی و دریای سلتی قرار گرفته است. بنابراین انگلستان را نباید با بریتانیا اشتباه گرفت و بریتانیا در واقع یک پادشاهی متحد شامل کشورهای انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز شده که خاندان سلطنتی انگلستان بر آن‌ها حکومت می‌کند. پایتخت انگلستان، شهر لندن است که بیش از 10 میلیون جمعیت داشته و به عنوان قطب اقتصادی آن نیز شناخته می‌شود. (شهرهای ادینبرا، کاردیف و بلفاست نیز به ترتیب پایتخت کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هستند). مهاجرت به انگلستان به ویژه در میان شهروندان کشورهای ایرلند، هند، پاکستان، نیجریه، غنا، کنیا و هونگ کونگ پس از پایان جنگ جهانی دوم افزایش یافت. تنها در سال 2019، حدود 612 هزار نفر به این کشور مهاجرت کردند. مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلستان به شمار می‌آیند که سالانه هزاران نفر از این طریق به این کشور سفر می‌کنند.

 • با ما در این مقاله همراه شوید تا با انواع روش‌های مهاجرت به انگلستان آشنا شوید.

مختصر اطلاعات کلیدی انگلستان

 • نام رسمی: انگلستان England
 • پایتخت: لندن
 • حکومت: مشروطه سلطنتی
 • واحد پول: پوند  استرلینگ (£)
 • زبان رسمی: انگلیسی
 • مساحت کل کشور: 130 هزار کیلومتر مربع
 • جمعیت: 55 میلیون نفر (آمار  2023 - رتبه 21 در جهان)
 • بزرگ‌ترین شهر (جمعیتی): لندن
 • معروف ترین شهرها: منچستر، اکسفورد، ناتینگهام، گلاسکو، کمبریج
 • شرایط آب و هوایی: عموما سردسیر و بارانی
 • میزان تولید ناخالصی: 3.75 تریلیون دلار در سال اخیر (رتبه 5 جهانی)
 • متوسط سرانه: 48 هزار دلار
 • متوسط هزینه تحصیل برای دانشجو در سال: 11 تا 43 هزار دلار در سال (و تا 83 هزار دلار برابر رشته‌های پزشکی)
 • متوسط هزینه زندگی برای دانشجو در سال: 13 تا 17 هزار دلار در سال
 • تعداد دانشگاه‌های معتبر: 106

سفارت انگلستان در تهران

 • آدرس: تهران - خیابان فردوسی - پلاک 172
 • تلفن سفارت انگلستان در تهران: 02164052000
 • کد پستی: 1131699813

تاریخچه مهاجرت به انگلستان

تاریخچه مهاجرت به انگلستان

سابقه مهاجرت به این کشور به دوران امپراطوری روم باز می‌گردد، اما موج اصلی و مدرن مهاجرت با جنگ جهانی دوم آغاز شد. نخستین مهاجران دوران جنگ، یهودی‌های مقیم آلمان بودند که برای فرار از حکومت هیتلر به بریتانیا رفتند. پس از پایان جنگ و استقلال مستعمره‌های انگلستان در سراسر جهان، موج جدیدی از مهاجرت به انگلستان آغاز شد. شبه جزیره هند، جنوب شرقی آسیا، اقیانوسیه و حوزه کارائیب منشا اصلی این مهاجرت را تشکیل می‌دادند. در سال 1946، انگلستان برای جبران کمبود در نیروی کار فرمانی را صادر کرد که طبق آن شهروندان کشورهای مشترک المنافع می‌توانستند بدون نیاز به ویزا به این کشور مهاجرت کنند. این سیاست موجب شد تا مهاجرتی گسترده به انگلستان آغاز شود، تا جایی که در سال 1963 بیش از 136 هزار نفر به این کشور مهاجرت کرده بودند. تا جایی که در سال 1963 بیش از 136 هزار نفر به این کشور مهاجرت کرده بودند و بنابراین مجلس این کشور قوانینی برای کنترل مهاجرت به انگلستان را وضع کرد. با این اقدام، در دهه 1970 تنها افرادی که موفق به دریافت مجوز کاری شده و یا خانواده آن‌ها از شهروندان انگلیسی بودند، اجازه مهاجرت به این کشور را داشتند. با آغاز دهه 1990 و افزایش دوباره مهاجران به این کشور، سیاست‌های جدیدی اتخاذ شده و سرانجام در سال 2006 برای نخستین بار از سیستم امتیاز بندی در ارائه ویزای انگلستان رونمایی شده که بر اساس معیارهایی چون سن، تحصیلات، درآمد و سابقه زندگی در انگلستان متقاضیان را بررسی کرده و بهترین آن‌ها را انتخاب می‌کرد. این سیاست کنترلی در سال 2020 مجددا به روز رسانی و در دستور کار قرار گرفته تا به همراه دیگر سیاست‌های اداره مهاجرت انگلستان، ورود مهاجران را به این کشور محدودتر سازد.

نمای جمعیت‌شناختی مهاجران انگلستان

همانطور که گفته شد مهاجرت به انگلستان برای سال‌های متمادی به ویژه پس از جنگ جهانی دوم، در میان مردم جهان محبوبیت زیادی داشته است. انگلستان دارای حدود 55 میلیون نفر جمعیت در خود می‌باشد که از نظر جمعیت در رتبه 21ام جهانی قرار دارد و ورود گسترده مهاجران به این کشور موجب شده تا بافت جمعیتی کشور انگلستان تحت تاثیر قرار بگیرد. در سال 2019، حدود 6.2 میلیون نفر از ساکنین این کشور تابعیتی غیر انگلیسی داشته و 9.5 میلیون نفر نیز خارج از مرزهای این کشور به دنیا آمده بودند. از این جمعیت حدود 37% در شهر لندن تمرکز یافته‌اند، همچنین دانشجویان بیشترین میزان مهاجران را در این کشور تشکیل می‌دهند.

ساختار اقتصادی انگلیس

اقتصاد بریتانیا بر محور اقتصاد بازار آزاد قرار داشته و بر اساس ارزش ارزی و میزان تولید ناخالصی، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود. رئیس خزانه‌داری بریتانیا مسئولیت اجرای سیاست‌های اقتصادی این کشور را برعهده دارد و بانک مرکزی انگلستان نیز به سیاست‌های پولی آن رسیدگی می‌کند. بخش اصلی اقتصاد بریتانیا را فعالیت‌های خدماتی تشکیل داده و شهر لندن نیز پس از نیویورک به عنوان دومین قطب مالی جهان به شمار می‌آید.

در قرن هفدهم انگلستان پیشتاز انقلاب صنعتی در جهان شد و پس از آن عصر اختراعات و پیشرفت‌های تکنولوژیک در این کشور آغاز گشت. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر مهاجرت به انگلستان نیز انقلاب صنعتی بود. از آن زمان تا کنون، بریتانیا یکی از مهم‌ترین قدرت‌های صنعتی جهان، به ویژه در صنعت هوافضا، کشتی‌سازی، اتومبیل، فولاد و معدن است. با آغاز قرن بیستم صنایع داروسازی و غذایی نیز پیشرفت کرده و در دهه‌های اخیر نیز تکنولوژی‌های دیجیتال در این کشور توسعه یافت. صنعت توریسم و تجارت نیز از مهم‌ترین منابع درآمدی کشور بریتانیا محسوب می‌شوند.

دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی انگلستان

دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی انگلستان

حوزه آموزش در کشور بریتانیا در هر چهار کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی متفاوت است، یعنی هر کشور اختیارات خود را در این زمینه دارد. به طور کلی حدود 38% جمعیت بریتانیا تحصیلات دانشگاهی دارند، همچنین پس از آمریکا، این کشور بیشترین تعداد دانشگاه را در لیست 100 دانشگاه برتر جهان در اختیار دارد.

در انگلستان تحصیلات از سنین 6-16 سالگی اجباری بوده و اکثریت کودکان به مدرسه‌های دولتی می‌روند. دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان در دنیا هستند که بیش از هشت قرن قدمت دارند. این کشور در زمینه تحصیلات دانشگاهی از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار بوده و به عنوان یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت تحصیلی در جهان شناخته می‌شود. دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج، کالج سلطنتی لندن، UCL، ادینبرا، منچستر، کینگز کالج لندن، LSE، بریستول، وارویک، گلاسگو، دورهام، بیرمنگام، ساوت همپتون، لیدز، شفیلد، سنت اندروز و ناتینگهام همگی در لیست 100 دانشگاه برتر جهان هستند. در حال حاضر بیش از 480 هزار دانشجوی بین‌المللی در این کشور تحصیل می‌کنند.

خدمات درمانی و رفاهی

خدمات درمانی نیز همچون آموزش در کشور انگلستان امری قدرت‌سپاری شده است، یعنی هر کشور اختیارات خود را در زمینه قانون‌گذاری و اجرای آن دارد. طرح پوشش درمانی دولتی برای تمامی شهروندان بریتانیا و دارندگان اقامت دائم آن رایگان بوده و از محل مالیات‌های عمومی تامین می‌شود. این کشور در رتبه‌بندی بهترین سیستم‌های درمانی در جهان، رتبه 6 ام را کسب کرده که این موضوع یکی از دلایل افراد برای مهاجرت به انگلستان است. علاوه بر بیمه دولتی، هر کشور شامل شرکت‌ها و موسسات ارائه دهنده پوشش درمانی خصوصی نیز شده که افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وضعیت سیاسی و اجتماعی در انگلیس

وضعیت سیاسی و اجتماعی در انگلیس

کشور بریتانیا بر اساس مشروطه سلطنتی اداره می‌شود. خاندان سلطنتی در راس امور بوده و دو مجلس عوام و لردها نیز دو بازوی اصلی قانونگذاری در کشور به شمار می‌آیند. نخست‌وزیر و کابینه وی از داخل مجلس عوام و بر اساس رای اکثریت انتخاب می‌شود. همچنین دادگاه عالی نیز به عنوان قوه‌ای مستقل وظیفه رسیدگی به قوانین و اجرای آن‌ها را برعهده دارد. چهار کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی در امور داخلی خودمختار بوده، اما برخلاف فدراسیون از اختیارات کمتری که حالت موقتی نیز دارد، برخوردار هستند. همچنین این کشور 14 منطقه و کشور وابسته در سراسر دنیا داشته و خاندان سلطنتی انگلستان نیز به عنوان خاندان سلطنتی استرالیا، کانادا و نیوزلند نیز شناخته می‌شود.

ادبیات، موسیقی، تئاتر و به طور کلی هنر یکی از مهم‌ترین صادرات انگلستان به کشورهای جهان است که موجبات تاثیرگذاری فرهنگی در آن‌ها را فراهم می‌آورد. این کشور از تاریخ و فرهنگی بسیار غنی برخوردار بوده که در سال‌های اخیر با افزایش موج مهاجرت به انگلستان تحت تاثیر فرهنگ‌های جدید مهاجران قرار گرفته است. با این‌حال حدود 80% از جمعیت این کشور را سفیدپوستان بریتانیایی تشکیل داده و پس از آن آسیایی‌ها، سیاه‌پوستان و چینی‌ها مهم‌ترین گروه‌های قومی ساکن در بریتانیا هستند. مذهب اسلام و هندو نیز پس از اکثریت مسیحی، پیروان بیشتری نسبت به دیگر ادیان دارند.

آب و هوا و وضعیت جغرافیایی بریتانیا

بیشتر نواحی بریتانیا آب و هوایی معتدل داشته و بارش باران در سراسر سال در جریان است؛ به ویژه شهر لندن که به شهر همواره ابری و بارانی مشهور است. در زمستان‌ها دمای هوا ممکن است تا 20- درجه نیز کاهش یافته و در تابستان‌ها هم تا 35 درجه افزایش یابد. قسمت‌های شرقی انگلیس آب و هوایی خشک‌تر و قسمت‌های غربی آب و هوایی خنک‌تر و مرطوب‌تر را دارند. جریان‌های اقیانوس اطلس موجب زمستان‌های معتدل‌تر و همراه با بارش در غرب این کشور شده و تابستان‌ها نیز در نواحی شمالی خنک‌تر از نواحی جنوبی در انگلستان هستند.

مزیت‌های مهاجرت به انگلستان در یک نگاه

 • کار و زندگی در یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان (رتبه 5 جهانی)

 • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا و نظام آموزشی جهان

 • برخورداری از امنیت اجتماعی و شغلی بالا

 • برخورداری از پوشش درمانی سراسری و پیشرفته

 • برخورداری از بالاترین شاخص‌های کیفی زندگی در زمینه، رفاه، آرامش، حقوق بشر و...

 • آب و هوای معتدل و مرطوب با طبیعتی متنوع، بکر و بسیار زیبا و منحصر بفرد

 • و...

روش‌های مهاجرت به انگلستان

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت نخبگان، مشاهیر و هنرمندان
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به انگلستان از طریق تولد
 • پناهندگی

مهاجرت به انگلستان از راه تحصیل

مهاجرت به انگلستان از راه تحصیل

مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. ویزای تحصیلی این کشور که با نام Tier 4 نیز شناخته می‌شود، برای دانش‌آموزان، دانشجویان و تحصیل در دوره‌های کوتاه‌ مدت در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیل در این کشور با توجه به رشته و مقطع تحصیلی انتخابی متفاوت است و در واقع کشور انگلستان یکی از گران‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود. متوسط شهریه سالیانه دانشگاه‌ها در این کشور 11 تا 43 هزار دلار بوده و در برخی رشته‌ها مانند پزشکی ممکن است تا 83 هزار دلار در سال نیز افزایش یابد. اگرچه این کشور یکی از گران‌ترین کشورها در جهان برای تحصیل به شمار می‌آید، اما بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی متعددی وجود دارند که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای آن اقدام کنند.

شهر لندن تقریبا در ارائه گزارش و آمار هر سال، جزء 5 شهر برتر دانشجویی جهان قرار می‌گیرد و چه بسا در بسیاری از سال‌ها نیز در این جداول جایگاه نخست را به خود اختصاص می‌دهد که بیش از 125 هزار دانشجوی بین‌المللی را در خود جای داده است. دانشجویان در مسیر مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیلی، پس از پایان تحصیلات خود به مدت 4 ماه مهلت دارند تا کار پیدا کرده و اقامت خود را از طریق دریافت ویزای کاری تمدید کنند.

مهاجرت کاری به انگلستان

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور انگلستان، مهاجرت از طریق دریافت مجوز کار و ویزای کاری این کشور است. کشور بریتانیا به منظور جبران کمبود نیروی کار ماهر و استفاده از متخصصین در سراسر جهان، انواع مختلفی از ویزای کاری را به علاقه‌مندان کار در این کشور ارائه می‌دهد و البته بهتر است بدانید که در مسیر مهاجرت کاری انگلیس بسیار جنبه رقابت داشته و افراد دارای صلاحیت‌های بسیار بالای علمی، تحصیلی، تخصصی و... شانس اخذ این نوع ویزای انگلستان را خواهند داشت. برای دریافت ویزای کاری نیروی ماهر انگلستان در سال 2023، تمامی متقاضیان باید از طرف کارفرمایی معتبر پیشنهادی شغلی دریافت کرده تا درخواست آن‌ها از طریق سیستم امتیازبندی در اداره مهاجرت این کشور بررسی شود. علاوه بر ویزای کاری نیروی ماهر بریتانیا و انگلستان که آن را با نام ویزای کاری عمومی نیز می‌شناسند، متقاضیان می‌توانند برای انواع ویزای کاری موقت، ویزای نوآوری، ویزای استارت آپی و ویزای استعداد جهانی نیز اقدام کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به انگلستان

ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان (Tier 1) یکی از سخت‌ترین برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری در جهان است. برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری باید حداقل 2 میلیون پوند در اوراق قرضه دولتی، سرمایه وام شرکت‌ها و یا سرمایه مشترک سرمایه‌گذاری کنید. در صورت سرمایه‌گذاری معادل 2 میلیون، پس از 5 سال می‌توان برای دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام کرد. توجه داشته باشید که مهاجرت سرمایه‌گذاری به انگلستان اگرچه مسیری نسبتا طولانی برای دستیابی به اقامت دائم این کشور داشته، اما در صورت رعایت تمامی شروط آن، راهی مطمئن برای مهاجرت به انگلستان است.

مهاجرت نخبگان، مشاهیر و هنرمندان به انگلستان

انگلستان هم همانند دیگر مقاصد محبوب مهاجرتی و کشورهای پیشرفته، هرگز از برنامه‌های مهاجرتی ویژه افراد نخبه در زمینه‌های علمی، فرهنگی و ورزشی، مشاهیر مستعد و شناخته شده و در یک کلام، کلیه افرادی که دارای استعدادهای بالا و درخشانی بوده و زمینه مشهور شدن و سودآوری اقتصادی برای کشور انگلستان را خواهند داشت هرگز چشم پوشی نکرده و بلکه برای هر زمینه فرهنگی، علمی، هنری، ورزشی و... برنامه‌های ویژه و مخصوص خود را در نظر گرفته است. شرح این برنامه‌ها و شرایط آن برای هر قشر از حوصله‌ی این مقاله خارج بوده و در واقع برای هر یک باید یک مقاله جداگانه نوشت؛ برای مثال حتما جزئیات شرایط برای یک نخبه شناخته شده علمی در سطح بین‌الللی با یک برای مثال موسیقی‌ان خود اشتغال در سطح فضای مجازی ممکن است دارای تفاوت‌های بسیاری باشد اما عموما در این برنامه‌ها باید شخص در زمینه هنری، فرهنگی، ورزشی و... خود شناخته شده باشد (در سطح بین‌المللی یا حداقل کشوری)، بتواند پرتفولیو و مجموعه آثار ارزشمند و برتری را ارائه داده و همچنین بتواند اثبات نماید که از طریق حرفه فعلی خود توانایی کسب درآمد برای زندگی خود و همچنین سودآوری اقتصادی برای کشور انگلستان را خواهد داشت.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

انگلستان هم مانند تقریبا همه‌ی کشورهای جهان، از برنامه مهاجرتی به کشور خود از طریق ازدواج نیز حمایت می‌نماید. بدین ترتیب که اگر شخص با یک شخص انگلیسی یا شخصی که شهروندی انگلستان را دارد ازدواج نماید، با اثبات اینکه ازدواج آن‌ها نه سوری و بلکه واقعی بوده و همچنین شخص اقدام کننده برای همسر از سلامت روانی و همچنین وضعیت مالی مناسب و احداقل برای اداره یک زندگی مشترک ساده بهره‌مند باشد، پس از 2 سال زندگی با یکدیگر، شخص متقاضی می‌تواند درخواست اقامت کشور انگلستان را ارئه نماید.

البته امکان اخذ این نوع ویزا از روشی که قرار است توضیح دهیم برای ایرانیان جای بحث دارد اما در این راستا روش دیگری نیز وجود دارد و طبق چیزی که حتی خود سایت رسمی دولتی Gov.Uk در انگلستان نیز ذکر کرده، این است که افرادی که قصد ازدواج با شهروندی بریتانیایی و یا دارندگان اقامت دائم آن را دارند، می‌توانند از طریق دریافت ویزای ازدواج انگلستان به این کشور سفر کنند. این ویزا به متقاضیان اجازه می‌دهد تا حداکثر 6 ماه در این کشور مانده و در این مدت به صورت قانونی ازدواج کنند. هزینه این ویزا 100 پوند است و پس از پایان زمان آن باید این کشور را ترک کنند. متقاضیانی که قصد اقامت در بریتانیا را دارند باید از طریق ویزای خانوادگی اقدام کرده و برای اقامت این کشور درخواست دهند. توجه داشته باشید که برای ازدواج، سن افراد باید بالای 18 سال بوده، سابقه کیفری نداشته باشند و در سلامت کامل روانی به سر ببرند. همچنین درآمد کافی همسر برای اسپانسر شدن، برخورداری از دانش کافی در زبان انگلیسی و داشتن رابطه‌ای واقعی و مبتنی بر عشق نیز از ضروریات است.

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

کشور انگلستان یکی از کشورهایی است که از قانون خون پیروی می‌کند، یعنی صرف تولد در خاک این کشور ،موجب اخذ تابعیت آن برای فرد نمی‌شود. به منظور آنکه کودک تازه متولد شده واجد شرایط دریافت تابعیت انگلستان باشد، باید یک یا هر دو والدین او تابعیت این کشور را داشته باشند. همچنین در صورتی که فرزند متولد شده، والدینی نامعلوم داشته باشد، طبق قوانین انگلستان، تابعیت این کشور به او اطلاق می‌گردد. اخذ تابعیت برای فرزندان تنها تا 18 سالگی امکان‌پذیر بوده و پس از مشمول این طرح نخواهند شد. توجه فرمایید مجددا جا دارد اطلاع دهیم که انگلستان مانند کشورهایی از جمله کانادا، از قانون خاک و اعطای شهروندی از طریق صرفا تولد در داخل کشور پیروی نمی‌کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

روش پناهندگی یکی از نامناسب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به انگلستان است، زیرا پناهندگان همواره تحت شرایط اجتماعی خاصی قرار داشته و باید فرآیندهایی مشخص را از سر گذرانند. همچنین از آنجائی که فرد پناهنده باید دلیلی قانع کننده به آفیسر مهاجرت ارائه دهد، این امکان وجود دارد که در صورت بهبود شرایط در کشور مبدا، فرد پناهنده مجبور به ترک خاک کشور مقصد شود. همچنین پناهندگان باید مدتی را در کمپ پناهندگی به سر ببرند.

 • به دلیل غیرقانونی بودن روش پناهندگی، گروه مهاجرتی ادب ویزا هیچگونه اقدام یا حی مشاوره را در این رابطه انجام نمی‌دهد.

مهاجرت به انگلستان و هزینه‌های زندگی

کشور بریتانیا یکی از گران‌ترین مقصدهای مهاجرت در جهان بوده و هزینه‌های زندگی در آن نسبتا بالاست. در جدول زیر می‌توانید برخی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در این کشور را مشاهده کنید:

شرح هزینه

قیمت به پوند

یک وعده غذای کامل در رستورانی نرمال

30

یک لیتر شیر

0.97

یک کیلو برنج

1.01

12 عدد تخم مرغ

1.95

یک کیلو سیب

1.89

یک کیلو سیب‌زمینی

1.07

یک قرص نان

1

یک ماه استفاده از حمل و نقل عمومی

65

یک لیتر بنزین

1.56

قبوض ماهیانه آب، برق و..

180

اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

890

اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه به دور از مرکز شهر

670

اقامت دائم و تابعیت انگلستان

اقامت دائم و تابعیت انگلستان

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای کسب اقامت دائم انگلستان باید سالیانی مشخص را در این کشور به طور قانونی سپری کنند. به طور مثال اگر فرد متقاضی از راه ازدواج به این کشور مهاجرت کرده باشد پس از 2 سال، مجوز کاری Tier 1 و Tier 2 ،سرمایه‌گذاری یا مالکیت بیزینس بعد از 5 سال می‌توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

اخذ اقامت دائم یکی از اهداف نهایی مهاجرت به انگلستان یه شمار می‌آید. توجه داشته باشید که فرد متقاضی در طول مدت اقامت خود باید تراکنش‌های مالی شفافی داشته، مالیات‌های خود را پرداخت کرده و از درآمد کافی برای زندگی در این کشور برخوردار باشد. هزینه درخواست اقامت دائم 2389 پوند بوده و برای همراهی اعضای خانواده، هرکدام به تنهایی باید درخواستی را ثبت کنند. همچنین یک سال پس از دریافت اقامت دائم، می‌توان برای تابعیت این کشور درخواست داد.

سختی‌های مهاجرت به انگلستان

کشور بریتانیا در حال حاضر با حجم زیادی مهاجر در سال روبه‌رو بوده و این موضوع موجب مشکلاتی در بازار کار، جرم و جنابت، مسائل جمعیت‌شناختی و ... شده است. به همین دلیل سیاست‌های جدید این کشور در جهت محدود کردن ورود مهاجران شکل گرفته و می‌کوشد تا جمعیت مهاجران را کاهش دهد. به عبارت دیگر فرآیند مهاجرت به انگلستان در سال‌های جاری سخت‌تر خواهد شد.

با وجود اینکه کشور بریتانیا یکی از بهترین کشورهای جهان از منظر ثبات اقتصادی، خدمات رفاهی و کیفیت زندگی است، مشکلات فرهنگی نظیر نژادپرستی بسیاری از مهاجران را پس از ورود به انگلستان دلسرد می‌کند و موجب می‌شود تا افراد از اقامت دائم در این کشور منصرف شوند. البته دانشجویانی که از سنین پایین‌تر با ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده‌اند، شانس بیشتری برای تطبیق با جامعه انگلستان و یافتن کار پس از فارغ‌التحصیلی خواهند داشت. به طور کلی این کشور در حال حاضر با مشکلات متعددی در رابطه با مهاجران روبه‌رو است و متقاضیان مهاجرت به انگلستان باید از مهارت‌ها، توانایی‌ها و تمکن مالی بسیار بالایی برخوردار باشند.

ویزای توریستی انگلستان

کشور بریتانیا یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی بوده و از جاذبه‌های گردشگری متعددی برخوردار است. کشور اسکاتلند و ایرلند مناظر طبیعی بسیار زیبایی داشته و برای بازدید از سایت‌های تاریخی و فرهنگی نیز می‌توان از انگلستان بازدید کرد. برای بازدید از این کشور و سفر به آن، تمامی افراد خارج از منطقه تجاری اروپا، باید ویزای توریستی انگلستان را تهیه کنند. حداکثر زمان اقامت در این کشور با استفاده از ویزای توریستی 6 ماه بوده و دارندگان آن در این مدت می‌توانند به گردش در این کشور پرداخته، از دوستان و اعضای خانواده خود بازدید کنند، در جلسات تجاری حضور پیدا کنند، برای درمان پزشکی به این کشور سفر کرده باشند و یا قصد شرکت در برنامه‌ای هنری یا آموزشی را داشته باشند. توجه داشته باشید که انگلستان در حال حاضر نه عوض اتحادیه اروپا بوده و نه جزء کشورهای حوزه شینگن و بنابراین اخذ ویزای شینگن به معنای امکان ورود به انگلیس نیست و برای ویزای توریستی انگلستان باید همانند دیگر کشورهایی که عضو در شینگن نیستند، اقدام نمود.

بهترین مقاصد جایگزین برای انگلستان کدامند؟

بهترین مقاصد جایگزین برای انگلستان کدامند؟

ما در این مقاله درباره مهاجرت به انگلستان و شرایط بسیار عالی و مزایای بی‌شمار زندگی در این کشور، نظیر امکان داشتن آینده‌ی درخشان و کیفیت زندگی بسیار بالا در کلیه شاخص‌های اصلی زندگی، داشتن چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، کیفیت بالای سطح فرهنگ مردم و رفتار خوب با مهاجران، موقعیت‌های شغلی بی‌نظیر و... صحبت کرده‌ایم. در واقع کشور انگلستان به دلیل یک سری مسائل از جمله مهم‌ترین فاکتورهای اشاره شده، اغلب در 10 کشور برتر جهان قرار دارد؛ اما این را هم همیشه باید در نظر داشت که هیچ کشور بی عیب و نقصی وجود ندارد و همچنین جا دارد ابتدا به طور مختصر چندی از معایب مهاجرت به انگلستان را ذکر نماییم:

 • تحصیل در انگلیس بسیار گران است؛ به عبارتی انگلیس در کنار آمریکا به عنوان گرانترین مقاصد تحصیلی جهان تلقی می‌شوند.
 • همچنین اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی از کشور انگلیس به دلیل سطح بسیار بالای آموزشی این کشور در جهان که در پس از آمریکا و در رتبه دوم جهانی قرار داشته، سخت است.
 • بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس به دلیل اشباح شدن از حجم مهاجر و به ویژه مهاجر غیر قانونی و پناهنده ناشی از نا آرامی‌های چند ساله‌ی اخیر در منطقه، پروسه‌ها‌ی سختی را برای بررسی پرونده‌های مهاجرتی، اعطای اقامت و در نهایت شهروندی اتخاذ کرده است.
 • بازار کار در انگلیس به ویژه برای حقوق و مزایای رضایت‌ بخش بسیار رقابتی و یافتن و حفظ یک شغل راضی کننده برای شخص سخت است.
 • به دنباله مورد فوق هم باید گفت در انگلیس نیز بین کار و حقوق با زندگی و مخارج مایتاج و مسکن توازن چندان خوبی برقرار نیست.
 • آب و هوای سرد، مرطوب و بارانی و آسمان ابری و خاکستری، اقلیمی است که حداقل برای ایرانیان برای زندگی چندان جالب نیست.
 • و...

حال اگر هر متقاضی مهاجرت به خصوص از روش تحصیلی به دلایل ذکر شده یا به دلایل شخصی خود، انگلیس را مقصد باب میل خود ندانسته و از طرفی به دنبال مقاصد تحصیلی جایگزین و با کیفیت بالای تحصیل، زندگی در زمینه علمی، اقتصادی، فرهنگی، اقتصادی، حقوق بشر و... بوده باید گفت که پیشنهاد اکید گروه مهاجرتی ادب ویزا با داشتن بیش از 10 سال سابقه درخشان در امر اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، گزینه‌های تحصیل در کانادا و تحصیل در استرالیا به متقاضیان می‌باشد.

دریافت مشاوره از گروه مهاجرتی ادب

گروه مهاجرتی ادب ویزا با بیش از 10 سال سابقه درخشان در زمینه فعالیت مهاجرتی و اعزام دانشجو به ثمر رساندن پرونده‌های مهاجرت تحصیلی و همچنین فعالیت در این زمینه به صورت تخصصی و با داشتن یک تیم از کارشناسان تخصصی برای مشخص سازی مسیر مهاجرتی شما و همچنین یک کادر مجرب اجرایی جهت اجرای پرونده، در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند فعالیت دارد که باید گفت فعالیت تخصصی و تمرکز بیشتر مجموعه مهاجرت و اخذ ویزا در زمینه تحصیل در کانادا و تحصیل در استرالیا است. برای مشاوره و کسب اطلاعات درباره مقاصد ذکر شده در زمینه مهاجرت تحصیلی و اخذ مشاوره رایگان، رزرو وقت مشاوره تخصصی یا اقدام برای تشکیل یک پرونده قوی مهاجرتی می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (57 پاسخ)
2023-06-03

سلام وقت بخیر من دانشجوی کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم رتبه کنکور شدم و به انگلیسی تسلط کامل دارم میخواستم بدونم آیا میشه از طریق نوشتن رمان یا فیلم نامه برای دانشگاه های اونجا اپلای کرد؟

2023-06-07

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است

2023-05-12

من کارشناس اتاق عمل هستم و پنج سال سابقه کار دارم،میخاستم ببینم برای مهاجرت کاری کدوم کشور رو پیشنهاد میدید که هزینه کمی داشته باشه به جز المان

2023-05-22

سلام. ما تحصیلی کانادا و استرالیا رو برای صنف پزشکی پیشنهاد می‌کنیم و مهاجرت کاری دردسرهای خودش رو داره

2023-05-11

سلام وقت بخیر برای ویزای تحصیلی ، اگه بنده مثلا رشته ی تجربی بخونم و در کنکور رتبه خوبی داشته باشم ، میتونم در کانادا یا انگلیس رشته هنر رو بخونم ؟ و سوال بعدی اینکه اگه فردی در خانواده عضو سپاه یا بسیج باشه برای مهاجرت من مشکل ایجاد میکنه؟

2023-05-22

سلام. رشته باید مرتبط باشه. به اون مورد هم کانادا حساس نیست و انگلیس یکم ریسک داره اما آمریکا قطعا گیر خواهد داد.

2023-04-20

با سلام و خسته نباشید. در صورت قبولی در رشته دندانپزشکی در ایران ، چه کشوری رو از لحاظ قیمت و دانشگاه و بورسیه کامل تحصیلی پیشنهاد میکنید؟

2023-04-24

سلام. ما برای کانادا و استرالیا میتونیم براتون اقدام کنیم و اگه هم دغدغه هزینه و نیاز به بورسیه تضمینی دارید، برای قبرس براتون می‌تونیم اقدام کنیم، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید: 02171400111

2023-04-16

سلام من حسابدارم و میخوام بدونم چطور میتونم تو انگلستان به عنوان حسابدار استخدام بشم؟

2023-04-24

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2023-01-30

سلام و عرض ادب بنده یک ماساژ تراپیست هستم و قصد مهاجرت به انگلیس رو دارم آیا شما میتوانید من را راهنمایی کنید؟

2023-02-06

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2023-01-14

سلام بهترین کشور برای تحصیل یا کار رشته معماری چی هست؟

2023-01-14

سلام. قطعا کانادا و استرالیا بهترین گزینه‌ها هستند.

2023-01-14

برادر من انگلیس زندگی میکنه و اقامت موقت داره ایا امکان داره از طریق اون بتونم مهاجرت قانونی کنم به انگلیس؟اون مجرده و من متاهل

2023-01-14

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2023-01-06

میخوام ویزا تحصیلی بگیرم چکار کنم

2023-01-08

سلام. تماس بگیرید تا کارشناسان ما کامل راهنماییتون کنن: 0217140111

2023-01-04

سلام. ۴۲ ساله هستم. مدرک کارشناسی برق صنعتی . با ۱۰ سال سابقه کار مرتبط با رشته. برای اقامت کار، برای کدوم کشور میتونم اقدام کنم؟؟

2023-01-08

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-12-30

سلام من ۳۷ سالمه و فوق لیسانس مهندسی برق دارم و همچنین پروانه اشتغال نظام مهندسی و حدود ۱۵ سال سابقه کار آیا میتونم ویزای کار انگلستان یا کانادا بگیرم؟

2023-01-01

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-12-30

سلام خسته نباشید من 18 سالمه و برای کنکور رشته پزشکی میخوام قبول بشم .اگر بتونم دانشگاه روزانه قبول بشم مثلا دانشگاه مشهد یا شیراز میتونم برای مهاجرت به انگلیس اقدام کنم ؟زبانمم خوبه فقط مشکل مالی دارم

2023-01-01

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-12-18

سلام، بنده ۲۹ سالمه میتونم برای ازدواج ویزای ۶ ماهه بگیرم؟؟

2022-12-20

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-10-26

سلام خسته نباشید بنده ۱۰ دبیرستان هستم خواستم لندن درس بخونم ولی زبانم رخیلی بلد نیستم و میخواستم اقامت بگیرم و هزینش چقدره و میخواستم ببینم اگر کسی دعوتنامه بفرسته میشه و اینکه خوابگاه یا خونه هم میدن

2022-11-02

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-10-03

با سلام.ایا با داشتن مدرک Acca حسابداری از اکسفورد بروکس میتوان اقامت دائم گرفت؟

2022-10-04

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-09-17

سلام وقتتون بخیر ببخشید همسر بنده تراشکار هست و دو فرزند ۷ونیم ساله و ۵ساله داریم چطور میتونیم برای مهاجرت اقدام کنیم خودمم شاغل هستم

2022-09-18

سلام. اگه شرایط برای تحصیل رو دارید، تحصیلی اقدام کنین و همسر هم ویزای کار بهش تعلق خواهد گرفت و همچنین فرزندان هم اجازه تحصیل و بهترین روش ممکن همین هست

2022-09-16

واسه مهاجرت حداقل سرمایه باید چقدر باشه؟

2022-09-18

تحصیلی کانادا و استرالیا بین 35 تا 50 هزار دلار به ازای هر سال (مجموع هزینه تحصیل و زندگی)

2022-09-12

سلام. وقتتون بخیر .من مدرک کارشناسی حقوق رو دارم یجا خوندم که برای وکالت در انگلستان نیاز نیست حتما مدرک کارشناسی حقوق رو از خود انگلستان داشته باشی بلکه با گذروندن دوره کارآموزی در انگلستان و با قبول شدن در آزمون وکالت پروانه وکالت بگیری . میخواستم بدونم برای گرفتن پروانه وکالت تو انگلستان محدودیت سنی وجود نداره؟ چون من ۳۹ سالمه

2022-09-13

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-09-09

سلام دوازدهم هستم پ امسال کنکور دارم میخوام برای دانشگاه برم اونور درس بخونم چ کشوری رو بهم معرفی مکنید.؟

2022-09-11

کانادا و استرالیا

2022-08-27

سلام من ۱۸ سالمه و دیپلم انسانی دارم و در حرفه میکاپ کار میکنم و تصمیم به رفتن دانشگاه فعلا ندارم و قصدم بیشتر رفتن از ایران و لندن رو جای مناسبی میدونم برای مهاجرت کاری هم داشتن مدرک مهمه؟ من مدرکtqs cert انگلستان هم دارم و دارم روی زبانم تمرکز میکنم همینطور کنجکاوم بدونم خرج ماهانه در لندن چقدر هست

2022-08-29

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-08-13

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و میخام مهاجرت کنم تا فوقش تیر ۱۴۰۲ چجوری میتونم این کار رو انجام بدم؟ مقصد هم میخام انگلستان باشه، زبان انگليسي رو هم متوجه میشم و مدرک آیلتس یا تافل ندارم ولی مدرک از آموزشگاه دارم، درسم هم متوسط هستش ولی میتونم متوسط به بالا هم بکنم. میشه راهنمایی کنید. ممنون ازتون

2022-08-14

سلام. انگلیس رو کار نمیکنیم اما این کشور بسیار هم برای معدل و هم برای مدرک زبان سخت گیره و اگه تنها مقصد مد نظرتون همینه پس این دو مورد رو خیلی قوی کنین

2022-08-09

روش هوایی محاجرت به انگلیس امکان پذیر است

2022-08-13

فکر کنم سوالتون رو خوب متوجه نشدم اما اگه منظورتون امکان سفر هوایی از ایران به این کشوره که بله چرا که نه و فقط پروازها اکثرا مستقیم نخواهد بود و توقف در کشور دیگری خواهد داشت.

2022-08-02

سلام من 17 سالمه و یک برادر بزرگ تر دارم که در حال حاضر دانشجو دانشگاه کینگز کالج هست برادرم به من میگه تو فقط زبانت رو بخون تا بیارمت...خواستم بپرسم چگونه من فقط با یه زبان خوندن میتونم مهاجرت کنم ؟

2022-08-09

سلام. برادر شما نمیتونه شما رو بیاره! شما باید مدرک تحصیلی با معدل خوب و مدرک زبان با نمره بالا بگیرید و از طریق یک موسسه معتبر اقدام کنید و بدون دانش کافی، خودتون اقدام نکنین که ویزاتون ریجکت شه

2022-07-29

سلام من ترم ۶ کارشناسی طراحی لباس هستم ۲۳سالمه و تصمیم مهاجرت دارم مدرک غریق نجات و مربی گری شناهم دارم نمیدونم چه راهیو باید انتخاب کنم و چه کشوری ممنون میشم راهنماییم کنین

2022-08-09

سلام. بهتره تا 2 ترم مونده مدرک زبان با نمره خوب گرفته و واحدها مونده رو با نمرات بالا پاس کنین و سپس برای مقطع ارشد برای کانادا یا استرالیا اقدام نمایید.

2022-07-28

سلام چگونه از طریق سرمایه گذاری میتوان به انگلستان مهاجرت کرد؟!

2022-08-09

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-07-25

سلام وقتتون بخیر ، آیا میتوان از طریق ورزش شنا و مربی شنا بودن به لندن مهاجرت کرد و اقامت و تابعیت گرفت ؟ در مورد خرید خانه ماشین چطور ؟

2022-07-27

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-07-18

سلاام من دانشجوی رشته ی آموزش زبان انگلیسی هستم ترم ۳ مهاجرت تحصیلی به کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟

2022-07-25

سلام. پیشنهاد اکید ما کانادا و استرالیا هست.

2022-07-12

سلام من برنامه نویس Backend هستم و ۲۰ سالمه، چطوری میتونم از طریق مهاجرت کاری به کشور انگلستان برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

2022-07-13

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-06-25

سلام شغل من باریستاس و ۱۸ سالمه برای شغلم‌به چهه کشوری میتونم‌مهاجرت کنم؟

2022-06-27

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-06-11

سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم و مدرک mba بازرگانی بین الملل و25سال سن دارم و همچنین علاقه زیادی به تحصیل در انواع mba و dba رو دارم من چطوری میتونم به کشور انگلیس برم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

2022-06-11

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-06-05

سلام وقت بخیر من صافکارماشین های شاسی بلند وتمام ماشین های دیگر هستم میخواهم برای پیشرفتم وسنعتم در هرکشور اورپا که باشد درنمایندگی یا کارگاه ها سنعت ماشین کار کنم برای این کارم باید به کودام کشور اروپا مهاجرت کنم واخز ویزای کاری کنم

2022-06-06

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-06-05

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم واسه من چه از لحاظ کار چه از لحاظ تحصیل کدوم کشور مناسبتره ۲۵سال سنم هستش لیسانس نرم افزار با معدل کل ۱۹/۹۹ ممنون میشم راهنمایی کنید

2022-06-06

سلام. در صورت تمکن مالی مناسب، کانادا و استرالیا بهترین گزینه‌ها هستند. البته آمریکا هم گزینه بسیار خوبی هست.

2022-05-19

سلام من در مورد جاب آفر انگلیس سوال دارم, ممنون میشم روی ایمیل با من در ارتباط باشین

2022-05-21

سلام. زمینه فعالیت ما صرفا مهاجرت تحصیلی برای کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند است.

2022-04-05

سلام خسته نباشید من کارشناسی مدیریت گردشگری دارم قصداقامت کشورلندن رودارم روش اقامت برام فرقی نداره هرکدوم بشه میرم فقط میخام ازایران برم لطفاراهنماییم کنید چگونه مهاجرت کنم وخاستم بدونم ازکجابایدشروع کنم و کجابرم و چه مدارکی رواماده کنم راستی در ایران شرکت VFS Global کجاست ؟؟که به عنوان کارگزاری رسمی دولت بریتانیا، وظیفه رسیدگی به انواع ویزاهای این کشور را بر عهده دارد؟؟؟؟؟ لطفاراهنماییم کنید مرسی ممنونم

2022-04-06

سلام. ما صرفا در زمینه مهاجرت تحصیلی کشورهای کانادا، استرالیا، قبرس شمالی، آمریکا و نیوزلند فعالیت داریم.

2022-03-08

سلام خوبید؟ میخاستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان کدام رشته ها بیشتر پذیرش داره چون الان خودمم دبیرستان ریاضی میخونم برای دانشگاه انتخاب بهتری داشته باشم

2022-03-09

سلام. برای مهاجرت تحصیلی انگلیس اقدام نمی کنیم

2022-02-25

سلام من مدرک بین المللی نتورک مارکتینگ رو دارم به من اقامت میدن شرایطش چطوره واسه اقامت گرفتن

2022-02-26

سلام. برای ویزای کاری باید اقدام کنین و از اونجا که ما ویزای کار انگلیس رو انجام نمیدیم بنابراین اطلاعات دقیقی ندارم...

2022-02-23

سلام همسر بنده استاد رسمی دانشگاه هستن اگه از دانشگاههای انگلستان پذیرش بگیرن که در آنجا مشغول بکار شن آیا میتوانن همسر و فرزندان هم با خودشون ببرن و ماندگار شن

2022-02-23

سلام. بله اما فرزندان باید زیر 18 سال باشند.

2022-02-22

من ٣۴ سالمه،تحصیلات کارشناسی اتاق عمل ٨ سال کار کردم متاهل، میخوام بدونم از طریق سرمایه گذاری چطور میتونم اقامت دائم بگیرم و اینکه قصد کار کردن تو رشتمو ندارم

2022-02-23

سلام. برای سرمایه‌گذاری فقط کشور پرتغال رو کار می‌کنیم.

2022-02-07

سلام و وقت بخیر ببخشید جناب من ۱۵ سال سن دارم و حقوق میخونم میخواستم ببینم کشور انگلستان کشیور خوبی برای این رشته هست؟! و اینکه اگه برای دانشگاه ، مهاجرت تحصیلی برم بهتره یا بزارم بعد اینکه تحصیلم تموم شد برای کار ، مهاجرت کاری برم؟! و شرایط ورود به دانشگاه حقوق چگونه است؟!

2022-02-08

سلام. بله تحصیل و اشتغال در زمینه حقوق در انگلیس بسیار خوب هستش و با توجه به سنتون و عدم داشتن سابقه کار توصیه میشه تحصیلی برید و بعد وارد دنیای اشتغال بشید. شرایط لازم هم عموما معدل و نمره زبان بالا هستش

2022-01-16

سلام وقتون به خیر من ترم اول مهندسی مکانیکم و در آهنگسازی حرفه ای هستم میخواستم بدونم چه نوع مهاجرتی باید کنم

2022-01-17

سلام. مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در رشته فعلیتون یعنی مکانیک گزینه بهتر هستش اما اگر آهنگسازی رو برای مهاجرت فرمودید که یا باید به صورت خوداشتغالی برید (یعنی در ایران تو این زمینه سابقه کار و شهرت و آثار نشر شده داشته باشید) و یا اینکه کلا رشتتون این باشه و تخصصی کار کنین و از طریق جاب آفر برید که اینطور که فرمودید حالت دوم صادق نیست...

2022-01-04

من الان پشت کنکوریم و سال دیگه پزشکی قبول میشم میخواستم بدونم کدوم روش مهاجرت برا من همراه یکی ازدوستام بهتره؟!

2022-01-04

آنچه که مسلم هست مهاجرت تحصیلی

2022-01-02

سلام وقت بخیر من مدرک فنی حرفه ایی تعمیرات موبایل با نمره عالی دارم به نظرتون برای زندگی و شغل کدوم کشور مناسب تر است؟

2022-01-02

سلام. از اونجایی که در حال حاضر مهاجرت کاری کار نمیکنیم نمیتونم دقیق پیرامون حرفه‌تون راهنماییتون کنم...

2021-12-28

سلام بنده دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم توی بهترین دانشگاه تربیت بدنی کشور و دارای مدارک مربیگری درجه 3 بدنسازی. و آمادگی جسمانی هستم میشه راهنمایی کنید که به چه کشور هایی و از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم؟

2021-12-29

سلام. مهاجرت تحصیلی به کانادا و ادامه تحصیل برای رشتتون پیشنهاد میشه و اینطوری خیلی راحت بعد از تحصیل کار پیدا کرده و سپس اقامت دائم خواهید گرفت، البته بسیاری کشورهای دیگر هم برای این رشته بسیار خوب هستند.

2021-12-26

سلام دانشجوی رشته میکروبیولوژی کارشناسی هستم، میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل بریتانیا مقصد خوبی هستش؟ و این ک مادرم رو میتونم اسپانسر شیپ کنم!!!؟؟؟؟

2021-12-27

سلام. بله انگلستان برای رشته مد نظر مقصد خوبی است - اسپانسرشیپ برای وقتی است که شما شغل و درآمد داشته باشید و به عبارتی این طرح، طرحی برای ویزای دانشجویی نیست. اما با ویزای دانشجویی با یکسری شرایط خاص از جمله قوی بودن وضعیت مالی پدر مادر، امکان همراهی آن‌ها وجود دارد.

2021-11-27

با سلام آیا امکان داره فردی با ۱۵ سال زندگی در بریتانیا هنوز اقامت نگرفته باشه؟

2021-11-28

سلام. در صورتی که خود فرد برای اقامت اقدام نکرده و یا برایش مشکل قانونی و یا وقفه ایجاد شده بله ممکنه

2021-11-14

درود من کاردانی فوریت های پزشکی دارم ایا برای ویزای کاری مدرک کاردانی رو قبول دارن .اگر ن ایا میتونم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟؟

2021-11-14

سلام. پیشنهاد ما اقدام برای تحصیل و سپس ورود به بازار کار هستش که کانادا گزینه خیلی بهتری هستش بدلیل راحتی و کمتر بودن هزینه تحصیلات و اخذ اقامت دائم راحت

2021-11-13

رشته عکاسی یا نقاشی در لندن خوبه؟

2021-11-14

سلام. بازار کار تقریبا یکسانی دارند در انگلیس، شما اونی که بیشتر مهارت دارید رو بهتره که پیگیری نمایید، چون میشه برای رده هنری یک میزان حقوق و دستمزد رو گفت اما برای هر تخصص هنری بسته به مهارت شخص، دانش، تجربه و سابقه کار وی تفاوت وجود خواهد داشت....

2021-11-12

سلام من 50 ساله هستم و یک فرزند پسر 14 ساله دارم مهندس عمران هستم و کارشناسی ارشد سازه هم فقط پایان نامه مانده ایا ویزای کاری به من میدن البته سابقه کاری با بیمه هم دارم

2021-11-13

سلام. سابقه کار حداقل 3 سال (ترجیحا حداقل 5 سال) و مدرک زبان با نمره خوب نیاز دارید.

2021-11-09

با سلام من معمار هستم و قصد مهاجرت کاری به یکی از کشورهای اروپا رو دارم در حال حاضر بریتانیا رو مد نظر دارم به دلیل اینکه خب تا اندازه ای به زبان انگلیسی مسلط هستم اگر امکانش هست من رو در این خصوص راهنمایی کنید ممنون

2021-11-10

سلام. در حال حاضر مهاجرت کاری به انگلیس رو انجام نمیدیم اما حتما به سابقه کار مرتبط با رشته تون و مدرک زبان با نمره خوب نیاز دارید.

2021-10-04

سلام الان که انگلیس مشکل راننده داره در بخش کامیون و تریلر من شغلم رانندگی کامیون هست میتونم ویزای کار بگیرم الان و از کجا باید شروع کنم

2021-10-12

سلام. در حال حاضر مهاجرت کاری به انگلیس رو انجام نمیدیم و بنابراین اطلاعات دقیقی ندارم در این راستا...

2021-09-20

کدوم رشته های تحصیلی تو انگلیس بیشتر طرفدار داره؟

2021-09-20

پزشکی، حقوق، روانشانسی، معلمی و استاد دانشگاه، مهندسی کامپیوتر، MBA، مهندسی عمران و معماری از جمله پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در انگلیس هستند.

2021-08-30

از چه راهی برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت تحصیلی اقدام کنیم ؟ و بورسیه برای تحصیل داده میشه از چه راهی برای بورسیه میتونیم اقدام کنیم ؟

2021-09-08

سلام. در حال حاضر برای انگلیس اقدام نمی کنیم

2021-08-28

سلام مشاوره رایگان برای ویزای نامزد و یا توریستی انگلیس میدید؟

2021-09-07

سلام و وقت بخیر، در حال حاضر برای تحصیلی صرفا اقدام می کنیم

2021-08-21

سلام عاقبت بخیر آیا میشه از طریق خرید ملک مهاجرت کرد و اقامت دائم گرفت اگر جواب مثبته هس حداقل سرمایه چقدر هس و یکی هم آیا میشه از طریق ویزا گردشگری بري اونجا بعد بعد تغییر ویزا کاری یا ویزا سرمایه گذاری بدی یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید یه سوال آیا من که پایان خدمت ندارم با معافیت تحصیلی میتونم ویزا گردشگری بگیرم برم و اونجا دیگه تغییر ویزا بدم برنگردم

2021-09-11

سلام. با خرید ملک اقامت داده نمیشه در انگلیس - چنین چیزی که میگید وجود نداره یا شما با ویزا توریستی میرید یا موقعیت کاری و مالی دارید و با ویزای کاری، سرمایه گذاری و... می روید که برای این دو مورد آخر نیاز به ویزای توریستی نیست

2021-08-17

سلام خسته نباشید هزینه راه اندازی یک کسب وکار در لندن چقدر هستش و دریافت اقامت از این طریق برای یک خانواده سه نفره به چه شکلی هست ؟ممنون

2021-09-13

سلام، در حال حاضر برای انگلیسی، مهاجرت کاری رو اقدام نمی کنیم

2021-07-24

چگونه ویزای کار کانادا یا انگلستان بگیرم

2021-09-21

برای کانادا از برنامه های استانی و اکسپرس اینتری استفاده نمایید که نیازمند حداقل مدرک کارشناسی، سابقه کار حداقل 3 ساله، مدرک زبان با نمره بالا و ترجیحا سن کمتر از 30 سال هستید که شانستون بالا باشه، با شرایط پایین تر از شرایط مذکور هم امکانش هست اما شانستون کم میشه

2021-06-10

سلام وقتتون بخیر، خواهر من دارن با ویزای ازدواج به انگلیس مهاجرت میکنن و برادرم با جاب آفر. میخواستم بپرسم میتونن بعد از اینکه اونجا مستقر شدن برای من دعوتنامه بفرستن؟ درصورتی که جواب مثبته ممکنه بفرمائین بعد از چندوقت این اجازه رو دارن و این پروسه درحالت کلی چه هزینه هائی دربرداره و اینکه من چه مقدار باید تو حسابم پول داشته باشم؟ ممنون

2021-06-13

بعد از اینکه مستقر شدن- بلا فاصله می توانند بفرستند- از بابت هزینه ها هم باید قیمت آپدیت در سایت اداره مهاجرت سرچ شود

021 71 400 111