• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
 • ایمیل: info[@]adabvisa.com

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

راهنمای کامل تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دنبال کنند، زیرا یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه محسوب می شود. سیستم آموزش در کانادا به دلیل کیفیت و پیشرفت، در سطح بین المللی شناخته شده است.

علاوه بر این، دانشگاه های علوم پزشکی کانادا به دلیل داشتن امکاناتی چون آزمایشگاه های مدرن و مجهز به جدیدترین فناوری و سایر زیرساخت های روز دنیا، از شهرت زیادی برخوردار هستند.

اگر می خواهید در مورد تحصیل دندانپزشکی در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید در ادامه با ما همراه شوید.

طول دوره تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا تا 6 سال ادامه می یابد و در طی دوره دانشجو در جراحی دندانپزشکی یا ارتودنسی مجوز دولتی دریافت می کند. پس از آن، دانشجو با کلیه رشته های دندانپزشکی آشنا می شود. علاوه بر این، او قادر خواهد بود در بسیاری از موقعیت ها وارد شده و با تحقیقات مختلف سلامت دهان و دندان کاملاً آشنا گردد.

سیستم آموزشی دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا به 3 دوره تقسیم می شود. از طریق آنها دانشجویان می توانند دانش خود را در زمینه های فیزیولوژی، پیشگیری، معاینه، تشخیص و درمان عیب و نقص در دهان، دندان ها، فک ها و بافت های اطراف آنها توسعه دهند.

دوره های اول و دوم به مدت دو سال به طول می انجامد، از جمله آموزش چند رشته ای (فیزیک، زیست شناسی، شیمی ...) و موارد دیگر. علاوه بر بخش نظری، فضای کافی برای دانشجویان وجود دارد که بتوانند تحت آموزش های عملی در بیمارستان ها قرار بگیرند.

دوره سوم یک تا سه سال است و برای کسانی است که می خواهند تخصص خود را در ارتودنسی بگذرانند و موفق به اخذ مدرک دولتی در جراحی دندان شوند.

تخصص های رشته دندانپزشکی در کانادا

دندان پزشکی تخصص های بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. انجمن دندانپزشکی کانادا مجوز تحصیل در 9 رشته تخصصی در دندانپزشکی را به دانشگاه های این کشور ارائه نموده است که این رشته ها به شرح زیر هستند:

 • دندانپزشکی تخصصی کودکان
 • متخصص پروتز دندان
 • متخصص لثه
 • بهداشت عمومی دندان
 • متخصص ریشه
 • جراح فک و دهان
 • متخصص پاتولوژی دهان
 • رادیولوژی فک
 • ارتودونسی

شرایط لازم برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بدیهی است که شرایط پذیرش دانشجو در دندانپزشکی در کانادا از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد. با این حال به طور کلی آنها به 4 گروه تقسیم می شوند:

معیارهای شایستگی

در حقیقت، اکثر استانها حداقل به دو سال آموزش پس از متوسطه نیاز دارند. از طرف دیگر، بیشتر دانشکده ها قبل از شروع برنامه خود، داوطلبان را ملزم به گذراندن برخی دوره های علوم پایه می کنند تا برای مطالعه دندانپزشکی آماده شوند.

از آنجا که این الزامات از یک دانشکده به دانشکده دیگر متفاوت است ، بهتر است برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشکده مورد نظر خود مراجعه کنید.

نمرات تحصیلی

بدیهی است که دانشکده های پزشکی هنگام ارزیابی داوطلبان در دوره خود، نمرات آکادمیک آن ها را به دقت در نظر می گیرند.

بیوگرافی یا متن کوتاه

در واقع، داوطلبان این فرصت را دارند که با ارائه یک یادداشت مختصر یا متن بیوگرافی کوتاه که شخصیت و دستاوردهای شان را نشان می دهد، خود را از سایر متقاضیان متمایز کنند.

این یادداشت باید مواردی مانند شغل های گذشته و حال، فعالیت های داوطلبانه، تحقیقات، دوره های فوق برنامه، سرگرمی، ورزش، جوایز ، بورسیه ها و ... را در بر بگیرد.

توصیه نامه ها

در واقع، بیشتر دانشکده های دندانپزشکی کانادا نیاز به توصیه نامه دارند. اساساً کمیته انتخاب، اطلاعات بیشتری درباره دانشجویی که ممکن است کاندیدای تحصیل دندانپزشکی در کانادا شود را فراهم می کند.

علاوه بر این امکان الزام داوطلبان به شرکت در آزمون های زبانی مانند TOEFL ، CAEL و غیره وجود دارد. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط پذیرش دانشکده مورد نظر خود، به وب سایت آن مراجعه کنید.

آزمون پذیرش تحصیل دندانپزشکی در کانادا

برخی دانشکده های دندانپزشکی از نتایج آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) و آزمون پذیرش (CASPer) استفاده می کنند.

منظور ما از این دو آزمون چیست؟

آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT)

یک آزمون آزمایشی استاندارد برای ارزیابی مفاهیم و اصول اساسی قبل از ثبت نام در مطالعات پزشکی است.

آزمون CASPer

این آزمون برای ارزیابی ویژگی های شخصی متقاضیان است. معمولا این ارزیابی به صورت رایانه ای می باشد و به عنوان یک جزء دیگر از برنامه های پزشکی برای کمک به غربالگری کاندیداها قبل از شروع تحصیل، به طور فزاینده ای رایج شده است.

آیا انتخاب زبان تحصیل دندانپزشکی در کانادا امکان پذیر است؟

پاسخ بله می باشد …

در حقیقت متقاضیان مجاز به گذراندن دوره در زبان مورد نظر خود، چه به زبان انگلیسی یا فرانسه، فارغ از زبان مادری و زبان اول خود هستند.

علاوه بر این، زبان مورد نظر باید در برنامه آنلاین ذکر شود. تغییر زبان پس از ارائه برنامه امکان پذیر نخواهد بود، زیرا مصاحبه ها و مهارت های زبان افراد با توجه به زبان انتخاب شده آن ها، انجام و ارزیابی می شود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا، به احتمال زیاد شما باید سالانه مبلغ 22،000 دلار تا 56000 دلار کانادا داشته باشید تا بتوانید هزینه های شهریه و زندگی خود را تامین کنید.

با این حال، این هزینه تحصیل صرفاً میزان متوسط آن است و با توجه به موسسه ای که در آن ثبت نام کرده اید و همچنین هزینه های زندگی شما متفاوت خواهد بود.

بورسیه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دانشجویان علاقمند به تحصیل دندانپزشکی در کانادا می توانند از بورسیه دانشگاه لاوال بهره مند شوند.

در واقع، دانشگاه لاوال کانادا یکی از بزرگترین دانشگاههای کانادا است. این دانشگاه گروهی را به نام رفتارهای زیست محیطی با مسئولیت پذیری عمومی (GREB) ایجاد کرده است. این گروه محققانی را شامل می شود که در زمینه بهداشت دهان در تحقیقات اساسی و بالینی فعالیت می کنند.

GREB سیاست حمایت مالی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تدوین کرده است.

در ادامه فرصت هایی که برای دانشجویان تحت نظارت استاد دانشگاه گروه GREB وجود دارد را بیان می کنیم:

 • دانشجوی کارشناسی ارشد: بورسیه تحصیلی از 500 دلار تا 800 دلار هر سه ماه.
 • دانشجوی دکتری یا دانشجوی فوق دکتری: بورسیه تحصیلی بین هزار تا 1200 دلار در هر سه ماه است.
 • حمایت مالی برای ارائه نتایج کارهای انجام شده در یک کنفرانس آموزشی ملی یا بین المللی.
 • برای بورسیه های تحصیلی دوره های آموزشی خارج از GREB، دانشجویان دکتری که مایل به کسب آموزش های اضافی هستند می توانند دوره کارآموزی را در آزمایشگاه همکار با سرپرست خود انجام دهند.
 • علاوه بر این، مدیر تحقیق می تواند درآمد متقاضی بورسیه تحصیلی را از بورسیه های تحقیقاتی او تکمیل کند.
به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004