• تلفن: (7 الی) 021 2642 2004 
  • ایمیل: info[@]adabvisa.com

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

جهت دریافت آنی مشاوره رایگان مهاجرت می توانید در ساعات کاری مجموعه با ما تماس بگیرید. در غیر این صورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین ادب ویزا با شما تماس بگیرند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا

شرایط تحصیل دانش آموزان بین المللی در دبیرستان های کانادا چگونه است؟

تحصیل دبیرستان در کانادا

آیا به همراه فرزندان نوجوان خود به کانادا مهاجرت کرده اید یا اینکه در نظر دارید آنها را برای تحصیل دبیرستان به کانادا بفرستید؟ این یک فرصت برای فرزند شماست تا ضمن آموزش در سطح جهانی، در محیطی امن و آرام رشد کند.

در اکثر استان های کانادا دوره دبیرستان از پایه ۹ تا ۱۲ شناخته می شود به جز استان کبک که دوره دبیرستان از پایه ۷ شروع می شود و در پایه ۱۲ به پایان می رسد. پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره دبیرستان، دانش آموزان می توانند در کالج ها و دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل دهند.

کانادا یکی از معتبرترین کشورها برای پیشرفت تحصیلی در دنیاست. برای همین تصمیم برای فرستادن فرزند خود برای تحصیل دبیرستان در کانادا یکی از بهترین راه های آماده سازی آن ها برای ورود به کالج یا دانشگاه های معتبر است.

مدارس کانادا

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) که سیستم های آموزشی در سراسر جهان را بررسی و رتبه بندی می کند در جدیدترین ارزیابی خود اعلام کرده که کانادا در ریاضی دارای رتبه دهم و در علوم دارای رتبه هفتم جهان است. 

همچنین کانادا در بین ۱۵ کشور دارای سیستم آموزشی با کیفیت و پیشرفته، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. بخش عمده ای از موفقیت مدارس کانادا به خاطر داشتن معلمان فوق العاده می باشد. معلمان کانادایی دارای حداقل مدرک کارشناسی هستند و یک سال آموزش عملی معلمان را گذرانده اند. آن ها موظفند تا به طور مرتب مهارت های خود را از طریق آموزش های پیشرفته و حرفه ای ارتقا دهند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

کمک مالی برای دانش آموزان بین المللی که در دبیرستان های کانادا تحصیل می کنند محدود است. از آنجا که این کشور دارای یک سیستم آموزشی با بودجه عمومی است، هیچ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا برای دانش آموزانی که در مدارس دولتی تحصیل می کنند وجود ندارد.

برخی از دبیرستان های خصوصی برنامه های کمک مالی برای دانش آموزان و خانواده ها از جمله دانش آموزان بین المللی در نظر گرفته اند. در دسترس بودن این برنامه ها و میزان کمک آنها، از یک مدرسه به مدرسه دیگر متفاوت است. بیشتر اطلاعات در مورد کمک های مالی محرمانه نگه داشته می شود. برای اطلاع از بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا باید با مدرسه مورد نظر خود تماس بگیرید.

با این حال، لازم به ذکر است که بسیاری از دبیرستان های کانادا بورسیه های تحصیلی را به فارغ التحصیلان خود ارائه می دهند. بنابراین شاید در ابتدای تحصیل دبیرستان در کانادا، کمک مالی در دسترس دانش آموزان بین المللی نباشد، اما در پایان تحصیلات در اختیار آن ها قرار گیرد.

هزینه مدارس دولتی کانادا

اکنون بسیاری از دبیرستان های دولتی کانادا، دانش آموزان بین المللی را در برنامه های خود پذیرش می کنند. مدارس با بودجه عمومی در سطح محلی، توسط هیئت مدیره مدرسه منتخب اداره می شوند. تقریباً در تمام مدارس دولتی دانش آموزان دختر و پسر در کنار یکدیگر در کلاس ها حضور دارند. 

در بیشتر مناطق کانادا، دانش آموزان بین المللی می توانند به تحصیل به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو بپردازند. برخی استانها سیستم مدرسه جداگانه ای را ارائه می دهند که شامل کلاس های مذهبی است. 

بسیاری از والدین، نوجوانان خود را برای تجربه تحصیل در خارج از کشور به کانادا می فرستند. دانش آموزان با خانواده های کانادایی زندگی می کنند، با فرهنگ آن ها آشنا می شوند و همزمان تحصیلات عالی کسب می کنند. باید بدانید که هزینه مدارس دولتی کانادا رایگان است.

تحصیل مقطع دبیرستان در کانادا

کانادا همچنین دارای دبیرستان های خصوصی نیز هست. برای تحصیل مقطع دبیرستان در کانادا در این مدارس باید هزینه پرداخت کرد. مدارس خصوصی باید همان برنامه های درسی مدارس دولتی در استان یا کشور را ارائه دهند. این کار تضمین می کند که دانش آموزان، همان دوره تحصیلی را که در سیستم مدارس دولتی اجرا می شود می گذرانند.

اندازه کلاس ها در مدارس خصوصی اغلب کوچکتر از مدارس دولتی است. برخی از مدارس خصوصی نیز برنامه های مذهبی برگزار می کنند. همچنین بعضی اوقات، مدارس خصوصی فقط برای پسران یا فقط برای دختران تأسیس می شود.

دبیرستان های خصوصی شامل مدارس شبانه روزی (با اسکان در محل) ، مدارس جایگزین و یا مدارس مخصوص دانش آموزان دارای ناتوانی در یادگیری است.

هزینه مدارس کانادا

همانطور که اشاره کردیم تحصیل در دبیرستان های دولتی برای ساکنان این کشور در کانادا رایگان است. بسیاری از مدارس از دانش آموزان بین المللی هزینه دریافت می کنند که می تواند از حدود 8000 تا 14،000 دلار کانادا در سال باشد. لطفاً جهت اطلاع از هزینه مدارس کانادا برای دانش آموزان بین المللی، با مدرسه ای که می خواهید نوجوانتان در آن حضور داشته باشد، تماس بگیرید.

گاهی اوقات، مدارس برای مشارکت در فعالیت های فوق برنامه، مانند تیم های ورزشی یا مسابقات مدرسه، هزینه های اندکی را دریافت می کنند. در دبیرستان، بسیاری از دانش آموزان ناهار خود را به مدرسه می آورند. با این حال، برخی از مدارس برنامه ناهار گرم را ارائه می دهند که در اینصورت فرزند شما می تواند یک وعده غذایی بخرد.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل دبیرستان در کانادا

برای تحصیل دبیرستان در کانادا فرزند شما باید شرایط زیر را داشته باشد:

  •  گریدهای مشخصی را که مطابق با سطوح گرید کاناداست به پایان رسانده باشد
  •  دارای مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه باشد
  •  نمرات و مدارک تحصیلی معتبر خود در کشور مبدا را ارائه دهد.

نام دبیرستان های کانادا

می توانید از فهرست نام دبیرستان های کانادا اعم از دولتی و خصوصی استفاده کنید تا یک مدرسه کانادایی مناسب مطابق با آنچه برای فرزندتان در نظر گرفته اید، بیابید. 

اگر می خواهید فرزند خود را در یک دبیرستان دولتی ثبت نام کنید با هیئت مدیره محلی تماس بگیرید. آن ها دانش آموزان جدید را ارزیابی می کنند. با این کار دانش آموز می تواند در کلاس صحیح شروع به تحصیل کند. مدرسه ممکن است کلاسهای آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی را قبل از اینکه فرزند شما کلاسهای دبیرستان را شروع کند، ارائه دهد. همچنین برای ثبت نام در دبیرستان های خصوصی، مستقیماً با مدرسه تماس بگیرید.

ممکن است محدوده زمانی خاصی برای درخواست برخی مدارس دولتی وجود داشته باشد. این امر در مورد مدارس خصوصی نیز صدق می کند.

 

نام برخی دبیرستان های بزرگ بین المللی کانادا

نام دبیرستان: Fulford Academy

مدرسه شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه مختلط

نام دبیرستان: Merrick Preparatory School

مدرسه روزانه یا شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه مختلط

نام دبیرستان: Lakefield College School

مدرسه روزانه یا شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه مختلط

نام دبیرستان: Pickering College

مدرسه روزانه یا شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه مختلط

نام دبیرستان: Bronte College

مدرسه روزانه یا شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه مختلط

نام دبیرستان: Trafalgar Castle School

مدرسه روزانه یا شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه دخترانه

نام دبیرستان: Rosseau Lake College

مدرسه شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه مختلط

نام دبیرستان: Branksome Hall

مدرسه شبانه روزی خصوصی | استان اونتاریو | مدرسه دخترانه

نام دبیرستان: Bishop’s College School

مدرسه شبانه روزی خصوصی | استان کبک | مدرسه مختلط

به اشتراک بگذارید
دیدگاه یا سوال خود را با ما در میان بگذارید
دیدگاه ها (0 پاسخ)
رزرو وقت مشاوره 021 2642 2004